چطور می توان باعث تقویت میل زنان شد؟

بهترین پاسخی که به این سوال می توان داد این است که باید ریشه یابی کنید. کاهش میل جنسی زنان می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. قطعا حل هر یک از این دلایل نیز راه حل های متفاوتی هم دارد. به طور مثال برخی از افراد سردمزاج هستند و خواهان افزایش مدت زمان و دفعات رابطه نیستند. از این رو ممکن است همسر فرد، این مسئله را به نوعی کاهش میل جنسی برداشت کند. به همین دلیل تقویت میل جنسی زنان در صورتی می تواند عملی شود که ریشه ی مشکل به خوبی شناخته شود.

با افزایش سن میل جنسی افراد دچار تغییراتی می شود. دیگر نمی توان انتظار داشت کیفیت رابطه ی جنسی همانی باشد که در 20 سالگی و بعد از آن تجربه کردید. با این حال بر خلاف باور بسیاری از افراد، رابطه ی جنسی فقط برای جوانان نیست. بسیاری از سالمندان تا 80 سالگی و حتی بیشتر از آن، قوای جنسی دارند. داشتن زندگی جنسی سالم می تواند بر ابعاد مختلف زندگی مانند روحیه و سلامت جسم، تأثیر مثبت بگذارد.


تأثیر افزایش سن بر میل جنسی زنان

با افزایش سن و پس از یائسگی، هورمون های بدن دچار تغییرات می شود. همین تغییرات می تواند تأثیر زیادی بر میل جنسی داشته باشد. تغییراتی که زنان تجربه می کنند، می تواند از موارد زیر باشد:

  • نیاز به زمان بیشتر برای تحریک شدن و ارگاسم
  • باریک و کوتاه تر شدن واژن
  • نازک شدن و سفت شدن دیواره های واژن
  • احساس درد هنگام دخول
  • کمتر شدن ترشحات روان کننده ی واژن (به همین دلیل ممکن است برای پیش بردن رابطه ی جنسی به روان کننده (لوبریکانت) نیاز داشته باشند.)

تأثیرات افزایش سن بر میل جنسی مردان

با افزایش سن، هورمون تستوسترون در بدن مردان کاهش می یابد. به همین دلیل تغیراتی در بدن مشهود است. این تغییرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • نیاز به تحریک بیشتر برای نعوظ و رسیدن به ارگاسم
  • ارگاسم کوتاه تر
  • انزال کم قدرت و خروج منی کمتر
  • نیاز به گذشتن زمان بیشتر برای نعوظ دوباره پس از برقراری رابطه ی جنسی و ارگاسم

چه مواردی باعث کاهش میل جنسی زنان می شود؟

با توجه به روحیات هر زن، مسائل متفاوتی می تواند بر روابط زناشویی تاثیر گذار باشد و در نهایت منجر به کاهش میل جنسی شود. به طور مثال تکراری شدن پوزشین های سکسی، عدم برقراری رابطه عاطفی پیش از رابطه جنسی یا ایجاد مشکلات متفاوت و عدم رسیدگی به آن ها می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود و درنهایت برداشت مرد از کاهش میل جنسی، این باشد که میل جنسی درون زن وجود ندارد! به همین دلیل پیش از اینکه به دنبال راه کار برای تقویت میل جنسی زنان باشید باید به دنبال دلیل آن باشید. مشاوره زناشویی در این مرحله می تواند بسیار موثر باشد.

بهترین راهکار ها برای تقویت میل زنان در سکس

چندین راه کار کلی برای ایجاد میل جنسی در زنان وجود دارد که در این قسمت به آن ها می پردازیم. اما به صورت کلی دیدگاهی که یک مشاور زناشویی می تواند نسبت به این مشکل داشته باشد، مدت زمان حل این مسئله را کاهش می دهد. به همین دلیل توصیه می شود در صورتی که از این راه کار ها، نتیجه مطلوب را دریافت نکردید، به مشاور زناشویی مراجعه کنید.

1- مصرف دارو برای افزایش میل جنسی در زنان

داروهایی که به عنوان افزایش دهنده میل جنسی زنان مورد استفاده قرار می گیرد به دو دسته گیاهی و شیمیایی تقسیم می شود. می توانید از داروهای گیاهی که عوارض کمتری دارند شروع کنید. هر چند که بهتر است این راه حل به عنوان آخرین راه حل استفاده شود. داروی فلیبانسرین (Addyi) توسط سازمان غذا و داروی امریکا با هدف تقویت میل جنسی زنان تایید شده است. برخی مواقع پزشکان این دارو را تجویز می کنند اما به هیچ عنوان نباید بدون تجویز پزشک این دارو را مصرف کنید.

2- عدم مصرف قرص ضد بارداری

بسیاری از زنان با هدف پیشگیری از حاملگی، از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند. هر چند که روش های بهتر مانند استفاده از کاندوم زنانه وجود دارد اما مصرف قرص های ضدبارداری اکنون به یک روش محبوب برای پیشگیری تبدیل شده است. استفاده از قرص ضد بارداری می تواند در کاهش قوای جنسی زنان تاثیر گذار باشد. بعد از مصرف قرص های ضدبارداری، تستسترون کاهش  پیدا می کند و در نتیجه میل زن به سکس کم خواهد شد. در صورتی که بدون تجویز پزشک از این قرص ها استفاده می کنید، مصرف آن ها را کنار بگذارید و از روش های بهتری برای پیشگیری از رابطه جنسی استفاده کنید. به طور مثال استفاده از کاندوم، سلامت جنسی شما را حفظ می کند و روشی بدون عوارض محسوب می شود.

3- عدم انجام رفتارهای پر خطر جنسی

گاهی اوقات کاهش میل جنسی زنان تنها به دلایل روانی است. اگر همسرتان تاکنون میل جنسی خوبی داشته و به تازگی از سکس امتناع می کند، به این مورد فکر کنید که چه مسئله ای باعث نارضایتی او شده است. معمولا درخواست رفتارهای جنسی پر خطر از سمت مرد، می تواند برای زن ناخوشایند باشد و در نهایت باعث کاهش میل جنسی مقطعی شود.

4- ورزش کردن و آماده سازی بدن برای سکس

قطعا شل شدن ماهیچه های واژن می تواند حس ناخوشایندی را برای زنان ایجاد کند. این مسئله می تواند به قدری اهمیت داشته باشد که میل زنان را برای ایجاد سکس از بین ببرد. ورزش کردن تا حدودی می تواند بسیاری از مشکلات جنسی ایجاد شده در زنان را حل کند. همچنین باعث ایجاد نشاط و حس شادی خواهد شد. از این رو می توان ورزش را یک مورد مهم برای تقویت قوای جنسی زنان دانست.

5- مصرف مواد غذایی افزایش دهنده میل جنسی زنان

قطعا مصرف برخی از خوراکی ها می تواند بر کاهش یا افزایش میل جنسی تاثیرگذار باشد. هر چند که برخی از این موارد به صورت علمی ثابت نشده اند اما می توانید در یک بازه زمانی مشخص مصرف این خوراکی و مواد غذایی را امتحان کنید. حتی می توانید با پزشک تغذیه یا مشاور رابطه زناشویی در این باره صحبت کنید. معمولا موز، سیب، زنجبیل و آب انار از محبوب ترین خوراکی های افزایش دهنده میل جنسی محسوب می شوند.

پیشنهاد می شود حتما با یک مشاور زناشویی در ارتباط باشید که در این فرآیند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.جهت آشنایی و خرید محصولات متنوع ما اینجا کلیک کنید