ساندویچ یکی از غذاهای محبوب و سریع کودکان است که می تواند با انتخاب مواد سالم و مغذی، یک وعده غذایی کامل و متنوع باشد. برای تهیه ساندویچ رژیمی برای کودکان، شما می توانید از نکات زیر استفاده کنید:

•  از نان‌های سبوس‌دار، کامل یا برنج‌دار استفاده کنید که حاوی فیبر و ویتامین‌های گروه B هستند.

•  از پروتئین‌های سالم مانند تخم‌مرغ، مرغ، ماهی، پنیر کم‌چرب، لوبیا یا نخود استفاده کنید که حاوی آهن، روی، فسفر و سلنیوم هستند.

•  از سبزیجات و میوه‌های تازه و رنگین استفاده کنید که حاوی ویتامین‌های A، C، E و K و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.

•  از چاشنی‌های سالم مانند روغن زیتون، خامه ترش، دوغ، سس خردل یا سس گوجه‌فرنگی استفاده کنید که حاوی چربی‌های خوب و پروبیوتیک‌ها هستند.

•  از شیرین‌جات، چربی‌های حیوانی، نمک و ادویه‌جات زیاد استفاده نکنید که ممکن است باعث افزایش وزن، فشار خون یا التهابات شود.

برای نمونه برخی از طرز تهیه ساندویچ رژیمی برای کودکان عبارتند از:

•  ساندویچ رژیمی تخم‌مرغ و آووکادو:

برای تهیه این ساندویچ لذیذ، شما به دو تکه نان سبوس‌دار، 1 تخم مرغ آب پز سفت، نصف آووکادو، ادویه به سلقق (نمک، فلفل و پاپريكا) و پيازچه نياز داريد. در يك كاسه، آوكادور را با آبليمو تركيب كرده و به صورت كرم درآوريد. روي هر كدام از دو تكة نان تست برشتة شده را كرم آوكادور بذاريد و با قاشق پخش كنيد. روي كرم آوكادور تخم مرغ خورد شده را قرار دادة و با ادوية به سليقة خود چاشني كنيد. در نهايت پيازچة خورد شده را روي تخم مرغ بپاشيد. نان‌ها را روي هم قرار دهيد و از اين ساندويچ رژيمي سالم و مغذي لذت ببريد.

•  ساندویچ رژیمی مرغ و اسفناج:

برای تهیه این ساندویچ خوشمزه و مقوی، شما به دو تکه نان کامل، 100 گرم سینه مرغ پخته و خرد شده، یک قاشق غذاخوری خامه ترش، یک قاشق چای‌خوری سس خردل، یک قاشق غذاخوری پنیر پارمزان رنده شده، نصف پیمانه برگ اسفناج تازه، نصف فنجان گوجه‌فرنگی خرد شده، نمک و فلفل به میزان لازم نیاز دارید. در یک کاسه، خامه ترش، سس خردل و پنیر پارمزان را با هم مخلوط کنید. روی هر کدام از دو تکه نان تست برشته شده را مخلوط خامه ترش بذارید و با قاشق پخش کنید. روی مخلوط خامه ترش مرغ خورد شده را قرار داده و با نمک و فلفل چاشنی کنید. در نهایت برگ اسفناج و گوجه‌فرنگی خورد شده را روی مرغ بپاشید. نان‌ها را روی هم قرار دهید و از این ساندویچ رژیمی و لذیذ لذت ببرید.