صفر تا صد خواص نارنگی

برای اینکه بدن سالمی داشته باشیم و از اغلب بیماری ها در امان بمانیم، ضروری است که به طور مداوم میوه مصرف کنیم. در میان میوه های مختلف، نارنگی به علت جلوگیری از بیماری زایی و تقویت سیستم ایمنی، شهرت بی سابقه ای را به خود اختصاص داده اند. نارنگی میوه ای زمستانی است که برخلاف سایر میوه ها، مصرف چندان دشواری ندارد. حتی بدون چاقو و ایجاد برش نیز می توانید این میوه را به سرعت پوست بکنید و میل کنید. برای همین است که برای اغلب افراد، جزو میوه های پرطرفدار به شمار می رود.

با این حال تنها علت محبوبیت نارنگی، میل نمودن آسان و بی دردسر آن نیست. امروزه از نارنگی به عنوان میوه ای پرخواص و مفید یاد می کنند. به عبارت دیگر، ویژگی ها و نارنگی از اصلی ترین دلایل محبوبیت این میوه خوش طعم و بی نظیر به شمار می رود.

نارنگی؛ تاثیر ضد اضطرابی نارنگی

در جامعه کنونی، استرس و اضطراب از هر سمتی زبانه می کشد. بنابراین کمتر کسی را می توان یافت که با معضل افسردگی روبرو نشود. امروزه قرص ها و داروهای زیادی برای درمان افسردگی، استرس و اضطراب تجویز می شوند اما نارنگی، تاثیر ویژه ای بر بهبود استرس دارد.

به عبارت دیگر، بوی نارنگی می تواند خلق و خوی شما را دگرگون کرده و ناراحتی های طول روز را از بین ببرد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای بهره مندی از خواص بارز نارنگی، به مصرف قرص های ضد افسردگی روی بیاورند. این در حالی است که مصرف مداوم داروهای شیمیایی، می تواند بدن را با عوارض جبران ناپذیری  روبرو کند.

پس اگر می خواهید هرگونه استرس را از خود دور نگه دارید، توصیه می شود که در انتهای روز حداقل 1 عدد نارنگی میل کنید. به غیر از این، می توانید پوست نارنگی را در گوشه ای از اتاق قرار دهید تا به تهویه هوا و مطبوع کردن فضای داخلی خانه کمک کند. بسیاری از دانشمندان معتقدند که بوی نارنگی، سبب افزایش آرامش فکری و روانی می شود.

چگونه نارنگی می تواند به بهبود سلامت عمومی کمک کند؟

آیا تا به حال به هرم رژیم غذایی سالم نگاه کرده اید؟ در این هرم، میوه ها چه جایگاهی را به خود اختصاص داده اند؟ مسلم است که میوه نارنگی، در میان مردم دنیا بسیار شناخته شده است. همین مسئله سبب شده است تا بتواند در هرم مواد غذایی، جایگاه والایی را به دست بیاورد. علم پزشکی به ما توصیه می کند که به منظور حفظ سلامتی همیشگی بدن، مصرف روزانه میوه را فراموش نکنیم. حال سوال این است که کدام میوه ها، می توانند نقش پر رنگ تری را در محافظت از بدن ایفا کنند؟

از میان اغلب میوه های پر مصرف و پرطرفدار، نارنگی نقش بی بدیلی را در حفظ ایمنی بدن ایفا می کنند. اگر دقت کرده باشید، زمانی که سرماخورده اید، اغلب اطرافیان مصرف نارنگی، پرتقال و سایر میوه هایی که مملوء از ویتامین c هستند را توصیه می کنند. این نشان می دهد که نارنگی منبعی غنی از ویتامین و مواد معدنی گوناگون می باشد و برای ارتقای ایمنی بدن شما، بسیار کاربردی است.

به غیر از این، نارنگی به بهبود سلامت عمومی بدن نیز کمک می کند. آخرین باری که دچار سرماخوردگی شده اید را به یاد بیاورید. آیا در این دوران، میوه پرخاصیت نارنگی را میل نموده اید؟ مطمئنا مصرف نارنگی تاثیر بسزایی در حفظ و بهبود سلامت عمومی ایفا می کند.  برای همین می توانید به منظور کاهش علائم سرماخوردگی و تسریع دوران نقاهت، روزانه 1 الی 2 عدد نارنگی مصرف کنید.