یکی از دلایل شکست رژیم های رایج در بازار، این است که برنامه ای برای پاسخ به گرسنگی ما ندارند. یعنی یا در این مورد سکوت کرده اند و یا گفته اند در برابر گرسنگی، سکوت کن و هر جوری که شده گرسنگی را تحمل کن. در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم که اگر رژیمی به شما توصیه کرد نخور و تحمل کن، اصلا ادامه ندهید و همان لحظه رژیم را کنار بگذار. چراکه اگر ادامه بدهی و  در انتهای رژیم، به شکست بخوری، انگیزه تو(که ارزشمندترین سرمایه برای رژیم است) از بین میرود و دیگر به فکر خلاصی از شر چربی های خطرناک نمی افتی.

گرسنگی ما، علل مختلفی دارد. از عوامل عاطفی و روحی تا عوامل فیزیکی. در مورد عوامل روحی، هم میتوان با برطرف کردن شرایط به وجود آمدن آن مشکل روحی و هم با سرگرم کردن خود با کارهای مختلف و هم با تکنیک حجمی، به آن پاسخ داد. عوال فیزیکی هم که کاملا با تکنیک حجمی، قابل پاسخگویی است. پس میبینیم که این تکنیک چقدر میتواند در طول رژیم غذایی به کمک کا  بیاید و در مواقعی که ممکن است پایمان بلغزد و رژیم را کنار بگذاریم، دستمان را بگیرد و ما را در صراط مستقیم رژیم، ثابت قدم نگه دارد.

اگر بخواهیم در کوتاهترین جمله ممکن، این تکنیک طلایی را توضیح دهیم باید بگوییم پر کردن فضای معده با مواد غذایی پرحجم و کم کالری. به عبارتی شما وقتی گرسنه هستید، در واقع معده خالی است. پس باید به هر طریقی آن را پر کنیم تا احساس گرسنگی، دست از سر ما بردارد. حالا دو راه داریم. یا باید هر آنچه گیرمان می آید، بخوریم و اصلا به کالری و مضرات آن کاری نداشته باشیم و یا اینکه با یک ترفند جالب، معده را پر کنیم و ذهنمان را به همراه معده، گول بزنیم. این ترفند، همان تکنیک حجمی است.

ما باید از لیستی از مواد کم کالری و یا بی کالری را برای خودمان در نظر بگیریم تا بتوانیم در مواقع گرسنگی های ناگهانی، به آنها پناه ببریم. هر چقدر این لیست را از مواد پرحجمتر در نظر گرفته باشیم، بهتر میتوانیم  پاسخ گرسنگی را بدهیم. این لیست حتی در زمانی که به خوردن های بی قاعده روی می آورید نیز به شما کمک میکنند و کمترین ضرر را در بین تمام  راه حل ها دارند.

مثلا کلم یا کاهو و یا هویج و ... گزینه های بسیار مناسبی برای پاسخ حجمی به گرسنگی هستند. وقتی به مکانیزم گرسنگی در بدن فکر کنید، میبینید گرسنگی ما، خیلی راحت تر از چیزی که فکرش را کنیم، قابل برطرف شدن است. البته همان طور که گفتیم باید با راه حلی سراغش برویم که رژیم ما را نشکند. خب، دوباره برگردیم سراغ کاهو و کلم خودمان. در مواقع گرسنگی های خارج از وعده، میتوان با این نوع مواد پرحجم و در عین حال، کم کالری، معده را پر کنیم و برای مدتی، سیر شویم. 

شاید خیلی ها بگویند که این سیری، موقت است و ادامه دار نیست. ما هم قبول داریم. اما این را در نظر بگیرید بخش بسیار مهمی از چاقی و اضافه وزن ما مربوط به پرخوری های ناشی از گرسنگی های بی قاعده است. یعنی زمانی که خارج از زمان وعده ها، گرسنه میشویم، با خوشمزه ترین مواد(که متاسفانه، اغلب پرکالری و سرشار از قند و کلسترول و ...هستند) خودمان را سیر میکنیم. و این پرخوری های گاه و بی گاه، به تدریج، چربی های بدشکل شکمی را برای ما به ارمغان می آورند.

حالا شاید بهتر متوجه شده باشید که تکنیک حجمی، چه معجزه ای میتواند در مسیر رژیم غذایی برای ما انجام دهد. ما را سیر میکند (حتی موقت) اما چاق نمیکند. البته ممکن است برخی ها این ایراد را بگیرند که با مصرف مواد حجیم، فضای داخلی معده نیز گشاد میشود. اما ما این مژده را به شما میدهیم که اصلا نگران نباشید. در مسیر کاهش وزن، به تدریج حجم فضای معده کاهش می یابد و آن حجیم خوری ها تاثیر چندانی بر فضای معده نمی گذارند. پس با خیال راحت، لیست حجیم های کم کالری را بخورید و از رژیمتان لذت ببرید.


تمامی این مطالب و بسیاری آموزش ها و ترفندهای طلایی دیگر، در دوره های مختلف ما وجود دارد. برای آشنایی تهیه این محصولات متنوع، اینجا کلیک کنید.